СПАСЕНИЕ УТОПАЮЩЕГО – ДЕЛО РУК САМОГО УТОПАЮЩЕГО Або ЩО РОБИТИ, КОЛИ ВАС «ЗАЛИЛИ» СУСІДИ

Таке наше життя: ми всі знаходимося в залежності від обставин. І ці оставини ожуть бути вкрай неприємними…Залиття квартири…Так, не дуже приємна обставина. Меблі, підлога, стеля, стіни, ремонт…Ваш спокій порушено струмками холодної або такої недешевої гарячої води…

 

   Що робити, якщо таке сталося? По-перше, не панікуйте і зафіксуйте час, коли почалося залиття, викличте аварійну службу. 

   По-друге, зробіть декілька «вражаючих» фото на телефон або навіть коротке, але змістовне, відео (звісно, якщо ви є власником цього житла або  ви маєте його дозвіл на зйомку). Перша порада: починайте знімати з номера квартири і обов'язково назвіть дату зйомок. Дуже добре, якщо в кадр попадуть ваші знайомі або сусіди (це майбутні свідки в судовому процесі).

   Якщо протягом 30-40 хвилин аварійна служба не з'явилася, викликайте поліцію і зафіксуйте факт залиття з її допомогою.

   Але, треба зазначити, що ані фотографії, ані зроблене відео, ані протокол поліції не будуть містити необхідних відомостей про площу залиття, причини залиття та посилання на винну особу у спричиненні даного залиття, як то передбачено чинним законодавством України.

 

    Відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями,діями чи бездіяльністю майну фізичної особи відшкодовується в повному обсязі, особою яка її завдала.

    Тому, коли потоки води зупинено за допомогою аварійної служби, треба скласти акт залиття квартири.

   Акт залиття квартири складається за формою, встановленою додатком №4 до Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій (далі - Правила), затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 №76, зареєстрованим в Мін'юсті 25.08.2005 р. за №927/11207.

     Відповідно до даного додатку акт повинен містити дані про події, які відбулись, наслідки таких подій, причину залиття, винну особу, яка здійснила неправомірні дії або допустила бездіяльність, та підписи осіб, у присутності яких такий акт складено. Особою, винною в залитті, може бути як Ваш сусід, так і обслуговуюча організація, на балансі якої знаходиться будинок.

    Окрім того, треба розрахувати вартість матеріальної шкоди, отриманої внаслідок залиття квартири. Для цього треба звернутися до експертів, які підготовлять відповідні висновки, що й буде в суді єдиним доказом вартості завданої матеріальної шкоди.

     Залиття квартири  та подолання наслідків такого залиття – завжди супроводжуються моральною шкодою, що виражається в хвилюваннях та душевних переживаннях особи, в порушенні умов звичного життя та соціальних стосунків.

    Яким чином та в якому розмірі стягнути матеріальну та моральну шкоду з винної особи, які витрати можна стягнути через суд, які документи необхідні для звернення до суду – на всі ці та інші питання нададут відповідь юристи за телефонами (095)49-199-32 та (097)16-116-03.

   Радимо Вам не залишати бездіяльність обслуговуючих організацій  Вашого будинку безкарною!

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить