Вопросы-ответы

FAQs - Вопросы-ответы

Так, маєте. Згідно ч. 1 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. При цьому пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

Так, розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 №964, були встановлені зони небезпеки, де оплата праці працівників підприємств, установ та організацій, розташованих в межах 30-кілометрової зони ЧАЕС, розділеної на ІІІ, ІІ, І зону небезпеки, провадилась у 5, 4, 3-кратному розмірі тарифних ставок (посадових окладів).

Радимо Вам звернутися з відповідною заявою до відділення Пенсійного фонду України за місцем Вашої реєстрації.

Документами, що підтверджують у суді Ваше відрядження є наступні:

1. Запрошення сторони, що приймає і діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, що направляє у відрядження; укладений договір   чи   контракт; документи, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з діяльністю підприємства, яке відряджає працівника;

2.Наказ, в якому зазначається термін відрядження, місце, мета відрядження;

3.Ксерокопія закордонного паспорту з відмітками про перетинання державного кордону.

4.Квитки:    

а) на проїзд;    

б) на оплату вартості проживання у готелях (мотелях), інших житлових приміщеннях;      

в) на побутові послуги у   місцях   проживання   (прання,   чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни);      

г) на бронювання місць у готелях (мотелях) у розмірах не більш як 50 відсотків вартості місця за добу;    

ґ) на оформлення закордонних паспортів;    

д) на оформлення дозволів на в'їзд (віз);    

е) на оплату вартості страхового поліса життя або здоров'я відрядженого або інше обов'язкове страхування;    

є) на   оплату   службових телефонних розмов;  

ж) на оплату комісійних витрат у разі обміну валюти;   

з) копія протоколу переговорів, в яких Ви приймали участь.

Всі ці документи будуть підтвердженням Вашого перебування за кордоном у відрядженні.

Если Вы решите деятельность предприятия осуществлять на основании модельного устава, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 16 ноября 2011 г. за №1182 «Об утверждении модельного устава общества с ограниченной ответственностью», то обратите внимание на требования модельного устава к содержанию протокола учредительного собрания участников. Государственные регистраторы тщательно проверяют, соответствует ли протокол положениям модельного устава. Таким образом, с одной стороны, наличие модельного устава облегчает Вам подготовку документов к регистрационным действиям, с другой стороны, усложняет подготовку протокола учредительного собрания.

Дополнительно напоминаем, что протокол учредительного собрания участников ООО прошивается и подписывается уполномоченными лицами. Нотариальное удостоверение протокола от заявителя регистрационных действий не требуется. Модельный устав распечатывать и подавать регистратору для проведения регистрационных действий не нужно.

Для пересечения государственной границы Украины - Беларусь гражданами Украины, не достигшими 16-ти лет, оформляется загранпаспорт, после достижения 16-летнего возраста достаточно внутреннего паспорта Украины.

Деятельность коллекторских фирм не урегулирована на сегодняшний день действующим законодательством Украины. По договору, заключенному с банком, они не являются стороной в договорных отношениях. Если банк уполномочил данную фирму работать с Вами по получению кредита, то Вас должны были об этом уведомить специальным письмом из банка. Если такого извещения не было, Вы можете отвечать следующим образом: " Я не знаю вашу организацию У меня нет с Вами договорных отношений. Отвечать на вопросы по кредиту поэтому отказываюсь. Разговаривать буду только с работником банка. Ваша деятельность незаконна - это вымогательство."
   По поводу избиения - Вы все правильно сделали. Добивайтесь возбуждения уголовного дела и передачи его в суд. Требуйте через суд возмещения морального и материального ущерба. Если Вам нужна помощь при составлении таких заявлений - обращайтесь! Все чеки на лечение сохраняйте.

Семейный кодекс Украины устанавливает следующие алиментные обязательства родителей:
1) родители обязаны содержать ребенка до достижения им совершеннолетия (ст.180 СК Украины);
2) родители обязаны содержать своих совершеннолетних нетрудоспособных дочку, сына, нуждающихся в материальной помощи, если они могут такую помощь предоставить (ст.198 СК Украины);
3) родители обязаны содержать своих совершеннолетних детей, которые продолжают обучение, но не более чем до 23-х лет и при условии, если они могут такую помощь предоставить (ст.199 СК Украины).
Также Семейный кодекс Украины устанавливает и алиментные обязательства совершеннолетних детей: совершеннолетние дочка, сын обязаны содержать родителей, являющихся нетрудоспособными и требующими материальной помощи.
Чтобы выиграть суд отцу нужно будет доказать факт потребности материальной помощи (предоставить счета за коммунальные услуги, чеки по оплате лекарств и медицинских услуг, по оплате своего питания, одежды, обуви, иное).
Чтобы переубедить суд, Вам необходимо доказать факт уклонения отца от выполнения им родительских обязанностей по отношению к Вам. Уверена, что отсутствие алиментов, раннее трудоустройство ребенка, отсутствие участия отца в его воспитании и взрослении, обучении, отсутствие интереса отца к внутреннему миру ребенка - станут весомыми фактами для суда.
Очень не уверена, что отец с его биографией и "заслугами" перед семьей сможет выиграть эту судебную тяжбу...

   Так, вимоги Вашої жінки є законними: відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

   При цьому способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

   За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

   За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

   Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, може бути змінений за рішенням суду за позовною заявою одержувача аліментів.

   При визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;

5) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

6) інші обставини, що мають істотне значення.

    Згідно ст.182 Сімейного кодексу України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

    Але за заявою одержувача суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі (як у Вашому випадку), який щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше.

Ні, окремо протокол про порушення митних правил оспорити неможна, оскільки він не є актом чи рішенням державного органа (митниці в данному випадку). Цей протокол є важливим доказом по справі про адміністративне порушення, яке розглядається відповідно до Митного кодексу України з урахуванням норм КУпАП (Кодекс України про адміністративні порушення). Можливо, є порушення при складанні цього протоколу або порушені права та законні інтереси особи, що притягається до адміністративної відповідальності (наприклад, незалучення захисника, перекладача, відсутність підпису особи, що склала протокол, відсутність опису тимчасово вилучених товарів). Адвокату треба проаналізувати всі докази по справі й виробити стратегію захисту клієнта.

Відповідь адвоката: Так, можна. Але для цього треба доказати, що Ваші витрати дійсно збільшилися. Переконливо будуть виглядати квитанції, договори. Також треба показати, який дохід маєте саме Ви і які втрати маєте на дитину щомісячно. Але при цьому треба розуміти: суд прийме також до уваги матеріальне становище батька, кількість осіб, які перебувають на його утриманні. Але спробувати варто! Тим паче, що судовий збір по таким позовним заявам Ви не сплачуєте!

Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про іпотеку» та ч. 3 ст. 109 ЖК Української РСР після прийняття рішення про звернення стягнення на передані в іпотеку жилий будинок чи жиле приміщення шляхом позасудового врегулювання на підставі договору всі мешканці зобов'язані на письмову вимогу іпотекодержателя або нового власника добровільно звільнити жилий будинок чи жиле приміщення протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги. Якщо мешканці не звільняють жилий будинок або жиле приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду. Таким чином, у Вас є місяць на виселення - цей термін почнеться з дати, коли Вам буде вручено (особисто новим власником або іпотекодержателем) письмову вимогу про виселення. Таку вимогу Вам можуть також надіслати через відділення "Укрпошти". Якщо добровільно Ви залишите приміщення, новий власник має звернутися до суду з вимогою про усунення перешкод в користуванні приватною власністю (квартирою). Але будьте готові до того, що Вам прийдеться в такому випадку сплатити судові витрати за звернення нового власника до суду.

Заказать юридическую консультацию

Click to refresh

simpleForm2